Oficer prasowy

Oficer prasowy

 

 

asp. sztab. Marcin Kunka

Specjalista d/s Prasowo-informacyjnych

KPP w Starogardzie Gdańskim


Oficer prasowy jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30, a także w szczególnych sytuacjach w soboty od 10:00 do 14:00, niedziele i dni świąteczne od 12:00 do 16:00 pod dyżurnym numerem komórkowym:
691-420-563


W godzinach popołudniowych, sobotę, niedzielę i święta oficer prasowy udziela odpowiedzi na pytania dziennikarzy, dotyczące wyłacznie ważnych i bieżących wydarzeń.


Dane kontaktowe 


telefon stacjonarny: 47 74 27 233
telefon komórkowy: 691-420-563 
e-mail: rzecznik.starogard@gd.policja.gov.pl  


W przypadku nieobecności oficera prasowego zastępstwo pełni

 asp.  Małgorzata Szweda



Oficer prasowy odpowiada wyłącznie na korespondencję przesłaną przez dziennikarzy. Korespondencja powinna zawierać:

  • imię i nazwisko dziennikarza,
  • redakcję i numer telefonu. 

​Oficer prasowy nie udziela porad prawnych, nie odpowiada na pytania prawne, nie dokonuje interpretacji przepisów prawa oraz nie przyjmuje skarg i wniosków od interesantów. Adres poczty e-mail rzecznik.starogard@gd.policja.gov.pl nie służy do przekazywania zawiadomień o przestępstwie oraz innych pism procesowych. Zawiadomienia o przestępstwie oraz inne pisma procesowe pochodzące od stron kierowane do prokuratury czy organów Policji należy pozostawić osobiście albo przesłać za pośrednictwem poczty. Skargi muszą być składane osobiście lub za pośrednictwem poczty i zawierać własnoręczny podpis osoby składającej skargę. 

 

adres:

Komenda Powiatowa Policji

ul. Bohaterów Getta 2

83-200 Starogard Gdański

 

* Informujemy, że zgodnie z orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego (II SAB 372/03) obowiązek udostępniania informacji publicznej nie dotyczy informacji ogólnodostępnej, bądź informacji będącej już w posiadaniu wnioskującego o jej udostępnienie.

Ponadto, w myśl wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego  (sygn. II S.A. 3301/02), w przypadku domagania się informacji o obowiązującym prawie oraz informacji o zastosowaniu tego prawa w konkretnej sprawie indywidualnej - ustawa o dostępie do informacji publicznej nie znajduje zastosowania. Na podstawie art. 1 ust. 2, dostęp do treści aktów prawnych regulowany jest odrębną ustawą z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Informacja taka nie ma charakteru informacji publicznej, nie dotyczy bowiem faktów, lecz stosowania prawa w indywidualnej sprawie.

Udostępnienie informacji na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku (art. 13 ustawy o dostępie do informacji publicznej w związku z art. 3a ustawy Prawo prasowe). Jeżeli udostępnienie informacji publicznej we wskazanym terminie będzie niemożliwe, zostaniecie Państwo powiadomieni, o powodach opóźnienia w przekazaniu informacji oraz o nowym terminie realizacji wniosku, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące.

Ograniczeniu podlega dostęp do informacji publicznej w przypadku informacji niejawnych lub innych tajemnic ustawowo chronionych lub ze względu na prywatność osoby (art. 5 ustawy o dostępie do informacji publicznej).

 

Powrót na górę strony