Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. [FILM] POLICJA SZUKA OSOBY PODEJRZANEJ O KRADZIEŻ TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

  Starogardzcy policjanci prowadzą dochodzenie dotyczące kradzieży 2 telefonów komórkowych. Śledczy poszukują świadków, którzy pomogą ustalić tożsamość mężczyzn, którzy są podejrzewani o popełnienie tego przestępstwa. Osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawcy proszeni są o osobisty, telefoniczny lub mailowy kontakt z Policją.

 2. OSZUSTWA „NA POLICJANTA” – BĄDŹMY SZCZEGÓLNIE OSTROŻNI

  Mundurowi ostrzegają przed fałszywymi wnuczkami oraz oszustami, którzy wyłudzają pieniądze metodą „na policjanta”. Prowadzone do tej pory przez funkcjonariuszy działania profilaktyczne sprawiły, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Pomimo tego nadal zdarzają się seniorzy, którzy przekazali oszustom swoje oszczędności.

 3. STRACIŁ ZAGRANICZNE PRAWO JAZDY I ODPOWIE ZA PRZESTĘPSTWO DROGOWE

  Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali mężczyznę, który kierował mercedesem mimo cofnięcia uprawnień do kierowania. Przestępca drogowy został zauważony przez wracającego ze służby funkcjonariusza, który powiadomił telefonicznie o tej sytuacji mundurowych pełniących w pobliżu służbę. 

 4. KONTAKT Z DZIELNICOWYM NA WYCIĄGNIECIE TELEFONU

  Dzięki aplikacji „Moja Komenda” przygotowanej przez MSWiA oraz Policję użytkownicy smartfonów mają ułatwiony kontakt ze swoim dzielnicowym. To darmowe narzędzie zostało opracowane na urządzenia mobilne pracujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS i znacznie ułatwia kontakt z Policją.

 5. POLICJANCI PUBLIKUJĄ WIZERUNEK MĘŻCZYZNY PODEJRZEWANEGO O KRADZIEŻ

  Starogardzcy policjanci na wniosek sądu publikują wizerunek mężczyzny, który za zatankowany olej napędowy zapłacił nienależącą do niego kartą paliwową. Powstałe z tego tytułu straty oszacowane zostały na kwotę ponad 6,5 tys. zł