Wiadomości

USŁYSZAŁ ZARZUTY ZA NIEOBYCZAJNY WYBRYK

Data publikacji 23.10.2019

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego ustalili personalia mężczyzny, który pod koniec sierpnia br. obnażył się przed dwiema małoletnimi mieszkankami Kociewia. Szeroko zakrojona praca operacyjna, żmudna analiza monitoringu oraz zabezpieczonych w sprawie dowodów sprawiły, że sprawca tego wykroczenia nie został bezkarny i usłyszał wczoraj zarzuty.

Pod koniec sierpnia br. do starogardzkiej komendy zgłosili się rodzice dwóch 14-latek i poinformowali o mężczyźnie, który obnażył się przed ich małoletnimi córkami. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na jednej z ulic nieopodal centrum Starogardu Gdańskiego. W pewnej chwili przy 14-latkach zatrzymało się białe auto, którego kierowca pod pretekstem pytania o drogę poprosił, aby dziewczyny zbliżyły się do samochodu. Rozmowa odbywała się przez otwarte od strony pasażera okno. Gdy dziewczyny podeszły bliżej, zauważyły, jak siedzący w samochodzie kierowca obnażył się. Wówczas obie 14-latki zaczęły uciekać, a mężczyzna kierujący samochodem odjechał w przeciwnym kierunku. O całej sprawie dziewczyny powiadomiły swoich rodziców, którzy zgłosili się do komendy i złożyli zawiadomienie o popełnionym wykroczeniu.

Funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności dotyczące zdarzenia, rysopis sprawcy, a także zebrali informacje dotyczące auta jakim poruszał się mężczyzna.

Nad sprawą pracowali zarówno miejscowi kryminalni, dzielnicowi oraz funkcjonariusze, którzy na co dzień patrolują ulice. Szeroko zakrojona praca operacyjna, analiza zabezpieczonego w sprawie monitoringu, rozmowy z osobami zamieszkującymi w okolicy przyległej do miejsca zdarzenia oraz informacje zebrane w toku prowadzonego postępowania doprowadziły do ustalenia personaliów sprawcy tego wykroczenia.

Wczoraj 44-letni mieszkaniec województwa pomorskiego usłyszał zarzuty dotyczące nieobyczajnego wybryku. Za popełnienie tego wykroczenia grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo kara nagany. Policjanci apelują do rodziców, aby Ci rozmawiali z dziećmi i ostrzegali je przed zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas kontaktu z obcymi osobami. Ostrzeżmy nasze pociechy, aby nie przyjmowały od nieznajomych żadnych słodyczy lub napojów oraz nie wsiadały do samochodu, którym kieruje obca osoba.