Wiadomości

ZDERZENIE CIĘŻARÓWKI I OSOBOWEGO VOLKSWAGENA

Data publikacji 27.11.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj po południu w miejscowości Zblewo. Kierowca ciężarówki uderzył w tył osobowego golfa, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego zderzenia 11-letnia pasażerka volkswagena trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

Wczoraj około godziny 15.00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się w miejscowości Zblewo na drodze krajowej nr 22. Jak wynikało ze zgłoszenia, doszło tam do zderzenia ciężarowego dafa z osobowym volkswagenem.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z miejscowego posterunku, którzy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali dokumentację oraz zabezpieczyli ślady pozostawione przez rozbite pojazdy.

Jak ustalili pracujących na miejscu śledczych, do wypadku doszło przed przejściem dla pieszych. Kierowca ciężarowego dafa uderzył w tył volkswagena, którego  kierująca ustępowała pierwszeństwa pieszym.  W chwili, gdy doszło do wypadku panowały trudne warunki drogowe. Gęsta mgła znacznie ograniczała widoczność. Badanie trzeźwości wykazało, że osoby kierujące pojazdami były trzeźwe. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Starogardzcy policjanci apelują, by w takich warunkach atmosferycznych wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zachowali szczególną rozwagę i ostrożność, tak, by każdy z nas bezpiecznie mógł dotrzeć do celu swojej podróży.

  • Policjant na miejscu wypadku kieruje ruchem pojazdów. Mgła - występuje bardzo ograniczona widoczność.
  • Mgła - występuje bardzo ograniczona widoczność. W oddali radiowóz na światłach błyskowych, oświetlający przejście dla pieszych, przed którym doszło do wypadku.
  • Widok ogólny na miejsce zdarzenia. Po prawej stronie tył naczepy, a w tle pojazdy służb ratownictwa drogowego. Mgła - występuje bardzo ograniczona widoczność.
  • Radiowóz z włączonymi błyskami oświetla przód rozbitej ciężarówki. Mgła - występuje bardzo ograniczona widoczność.